Orgonaavató hangverseny

Október 23-án vasárnap este Bartl Erzsébet orgonaművész Bach, Pachelbel, és Liszt művekkel avatta fel a templom új orgonáját.

bartl_erTemplomunk egy adománynak köszönhetően egy új Viscount Unico CLV4 típusú orgonát vásárolhatott. A hangszert Bartl Erzsébet a vasárnap esti szentmisét követő hangversennyel avatta fel.
1975-ben a Zeneakadémia fennállásának 100. évfordulója alkalmából rendezett versenyen BartI Erzsébet I. díjat nyert. 1976 óta koncertezik: a Kárpát-medence és Nyugat-Európa számos orgonáján játszott. 1996 szeptemberében II. János Pál pápa pannonhalmi látogatásán orgonált. 1979 óta a Magyar Katolikus Püspöki Kar által fenntartott Központi Kántortovábbképző és Karnagyképző tanára. 1989-től 2003-ig vezette a kelenvölgyi Szent Szabina kápolna kórusát. Jelenleg a III. kerületi Aelia Sabina Zeneiskola orgonatanára és igazgatóhelyettese.

Elhangzott:

•  Johann Sebastian BACH: g-moll fantázia és fúga (BWV 542)
  •  Johann PACHELBEL: d-moll prelúdium, fúga és ciacconna
  •  Johann Sebastian BACH: a-moll fantázia és fúga (BWV 561)
  •  LISZT Ferenc: Gyászóda
  •  LISZT Ferenc: B-A-C-H prelúdium és fúga

bartl_teA hangverseny plakátja ide kattintva elérhető.

Az új orgonát bemutató írás rövidesen itt a honlapon olvasható.