Plébániai gyermekfarsang 2017

Február 11-én, délután 4 órakor a hittanteremben színes girlandok és füzérek alatt sorakoztak a Lukács és Kovács család által megkent zsíros kenyerek és egyéb finomságok. Habár a délutáni alvásból aznap nehéz volt felébredni és útnak indulni, szüleikkel együtt szép lassan gyülekezni kezdtek plébániánk legifjabb tagjai. Természetesen a jelmezek és a vidámság sem maradtak otthon, így hamarosan hangos zsivaj töltötte meg a termet. Néhány bevezető játék után, jelmezes felvonulás keretében mutatkoztak be a délután vendégei. Volt köztünk focista, balerina, csiga-biga és katicák, zsiráf, lovagkirály, hercegnők és kalózok, sőt még az Éj királynője is eljött egy vagány motoros és egy tündér kíséretében. János atya, aki reverendában jött le közénk, a legkisebbektől megkapta a nyilvánvaló kérdést: „Te minek öltöztél?”
A jelmezbemutató után aztán kicsik és nagyok egy rövid vetélkedőben mérhették össze ügyességüket és fürgeségüket, majd az este záró feladataként a jelmezes sereg eltűntette a kenyereket és a finomságokat.
Mivel a társaság nemcsak a mulatságból, hanem a pakolásból is igen csak kivette a részét, fél hét után nem sokkal már csak a díszek őrizték a farsangi hangulatot, várva a felnőttek farsangi estjét.

Koltay Elvira