Templomszépítők kerestetnek

Kedves Rómaifürdőiek!

A Templomszépítő munkacsoport egyik alrészének vagyok a vezetője.
A templom virággal díszítésén kívül a templomkert karbantartása is is hozzám tartozik.
Az előbb említett két feladatra is várjuk a lelkes új jelentkezőket, de igazán nagy gondot a templom körüli járda takarítása jelenti.
Ősszel a falevelek napi söprése, télen a hótakarítás vár még segítőket..
Tudjátok, hogy a plébániának nincs fizetett alkalmazottja, minden munkát társadalmi munkában végzünk.
Sajnos a régi segítők kiöregedtek.
Valaha rendszeresen akadt aki szentmise előtt söpört, vagy letolta a havat.
Néhány év óta a hótakarítás egy érdekes rendszerben történik.
A hét minden napjának van egy hófelelőse, aki az aznapi hótakarításért felel. Nem neki kell aznap minden esetben dolgozni, hanem ő beszervez maga mellé, helyett valakit, lényeg, hogy egész nap síkosságmentes legyen a templom körül a járda.
A havat reggel fél nyolcig , a reggeli szentmise előttig kell először eltakarítani. Komoly havazás esetén napközben is, de a hittanórák, esti szentmise előtt újra szükséges.
Először is napi hófelelősöket keresünk, valamint olyanokat, akik besegítenének szükség esetén este, vagy napközben.
Ha valaki nem tud a vállalt napon jönni, előző estig engem értesítsen.
A falevelek söprését szombaton a templomtakarítók elvégzik. Hétköznap reggel zömében idős emberek jönnek szentmisére, akik mozgása bizonytalan, így az elcsúszás különösen veszélyes számukra. Ekkor nem megoldott a takarítás.
A kukák, zöldhulladékok kihelyezése szintén a csoport feladata. Várjuk azokat, akik ebben is szívesen segítenének.
Kérlek, jelentkezz, akár a kihelyezett jelentkezési lapon, vagy emaileben.
köszönettel üdvözöl
Kalinovits flóra