A Mária Út

Kedves Mária Rádiós Családtagunk!

A Mária Rádió igyekszik a missziós rendezvényeket felkarolni, mert ezt küldetésünkhöz szervesen hozzá tartozónak érezzük. Ilyen volt például a városmisszió, az élő rózsafüzér, a zarándoklatok vagy a Kattárs erőteljes támogatása. Ennek jegyében a Mária Út Egyesület megkeresésére és javaslatára Mária Rádió vezetése úgy döntött, egy új, hagyományteremtő, jövő évi nagyrendezvény partnerei leszünk s ehhez a hatalmas munkához keresünk önkéntes segítőket. (a Mária Útról a www.mariaut.hu honlapon tájékozódhatsz).

Miről is van szó?
A Mária Út Egyesület, erdélyi ötletre, egy olyan, minden évben ismétlődő Zarándoknap hagyomány elindítását tervezi, mely az egész Mária Utat átöleli, Mariazelltől-Csíksomlyóig. Minden évben a Nagyboldogasszony utáni szombaton, a jövő évben 2014. augusztus 16-án, egy napon, egyszerre lesz zarándoklás a teljes Mária Úton, az érintett településeket, közösségeket, plébániákat is bevonva. Kb. negyven céltelepülést (pl. Celldömölk, Zirc, Csatka, Esztergom, Máriabesnyő, Mátraverebély-Szentkút, Máriapócs stb.) egynapi járóföldről, az indító településekről célozzák meg a zarándokok, s nap végég, a céltelepülés templomában szentmisével zárul a Zarándoknap. Minden évben egy külön ügyért lesz a Zarándoknap felajánlva, 2014-ben a családokért. Székely János püspök atya a kezdeményezés élére állt és a pr ogram lelki vezetője lesz.

Ez a Zarándoknap az EgyÚton munkanevet viseli.
A Mária Úton életre kel a csoda: az emberek egymáshoz, egymás mellett és egymásért, családjaikért zarándokolnak és a mai széthúzó világban átélik az egységet, és ez hatalmas lelki jelentőséggel bír. Az EgyÚton zarándoknap reményeink szerint legalább tízezer ember számára fog zarándok élményt adni, és új és nagy lendületet kap a gyalogos zarándoklás és ezzel egy újabb lépést teszünk a missziós célunk felé, ugyanakkor ritka nagy lehetőség a Mária Rádió terjesztésére is.

Az EgyÚton Zarándoknap megszervezése nagy lelkierőt igényel és nagy munka lesz. Felkészülésként tartunk egy lelkigyakorlatot, amit Székely János püspök úr vezet, és egyidejűleg munkatalálkozót Esztergomban, a Szent Adalbert központban, 2013. november 15-16-án, péntek délutántól szombat estig.

Azok jelentkezését várjuk, akik szeretnek gyalogolni, akik szeretnek gyalog zarándokolni, akik az út egy településén laknak, akik tudnak egy csoportot vezetni, de azokat is, akik egy-egy érintett településen örömmel részt vennének a helyi kapcsolatépítésben és szervezésben. Ha küldetést érzel arra, hogy ennek a nagyszerű kezdeményezésnek te is aktív résztvevője legyél mint helyi koordinátor, mint zarándoklat szakaszvezető, mint hírvivő, marketinges esetleg mint adminisztrációs feladatokat ellátó önkéntes, jelentkezz kérem erre az első, felkészítő találkozóra! A rendezvény önköltséges, a szállás zarándokteremben, 15-20 ágyas szobákban: 1000 Ft/fő, kétágyas szállodai szobában: 5840 Ft/fő adó, egyágyas szállodai szobában: 7280 Ft/fő. Minden esetben kb. 500Ft/ fő idegenforgalmi adó is terhel bennünket, illetve éppen zarándokszállás igénybe vétele miatt ki kell váltani a Mária Út zarándokútlevelét. Az étkezésről később tudunk részleteket mondani.

Ha érdekel ez a szép program, szeretettel várunk, jelentkezz kérem!
A felkészítőre regisztráció feltétlenül szükséges, amit Tomka Leánál lehet megtenni. (telefon: 06-30/544-4364 email: 1ut@mariaradio.hu)

Szeretettel köszönt:

Szabó Tamás