A Váci Bárdos Lajos Kórusfesztiválon járt plébániánk Szent Cecília kórusa

Amikor Kismartony Kati, kórusvezető megkért, hogy írjak egy rövid összefoglalót a mai kórustalálkozóról, nagy örömmel elvállaltam.

Bizton állítom, hogy kórusunk tagjai egy rendkívüli élménnyel gazdagodva tértek haza ma a Váci székesegyházból, ahol a Bárdos Zenei Hetek keretében lezajlott esemény részeként énekeltünk. Egy székesegyházban énekelni úgy gondolom, felemelő élmény és nagy megtiszteltetés egyben. Nemcsak a hely akusztikai viszonyai adnak különleges hangzásvilágot, de a spirituális hatás is sokszorozottan érvényesül egy ilyen hatalmas kupola alatt. A fellépő kórusok rövid önálló műsorát követően, a szentmisén Bárdos Lajos Missa Tertia miséje hangzott fel az összes kórus közreműködésében, Varga László atya dirigálásával. Olyan jó érzés volt tudni, hogy mindenki, aki együtt énekel velünk, ugyanolyan szorgalmas munkával készült és gyakorolt erre a mai napra, hogy aztán közösen tegyük még szebbé és emelkedettebbé a szentmisét. Talán a misét celebráló atya szavait hívhatnám segítségül: valahogy mindnyájunk lelke „ünneplő köntösébe” öltözött erre az alkalomra. Nem szeretnék túlzásokba esni, de sokáig emlékezni fogok erre a mai napra.

Kovács Eszter