Karitász hírek – 2013. április

KARITÁSZ HÍREK 2013. ÁPRILIS

Márciusba a három napos máriabesnyői lelkigyakorlaton Hollay Antal albertfalvai plébános azzal küldött haza minket, hogy minden karitászos munkatárs az imádságot tegye az első helyre, és alázattal szolgálja a másik embert, ahogy Jézus tette, amikor megmosta tanítványai lábát. Hittel figyeljünk a tiszta krisztusi arcra, mert ha hitünk gyengül, és lelkünket nem erősítjük, akkor Krisztus arca elhomályosul. Ezért nagy szükség van az elcsendesülésre, és az imádságban gyűjtsünk erőt, hogy Isten szeretetével szolgálhassuk az embereket. A szeretet szolgálatát gyakorló embernek ki kell jelenteni: Teljes szívemből követlek Téged Istenem és segíts, hogy Téged ragyogjalak mindenen emberre.
A keresztény ember hite abban áll, hogy megnyitja szívét Isten felé, és akkor elmondja:
– Mióta tökéletesen figyelek Jézusra, azóta erősödik imaéletem.
– Mióta erősödöm az imában, azóta jobban tudok szeretni.
– Ha vallom, hogy Isten a szeretet, akkor úgy közeledek mindenhez, hogy mindennek értelme van: a jónak, a rossznak, az örömnek, a bánatnak, a próbatételnek, és a megoldásnak egyaránt. Isten kiválasztó, megbocsátó, és megajándékozó Szeretet. Kiválasztó – Ő indul keresésemre, és Ő hajol le hozzám. Megbocsátó – szabad akaratot ad, hogy elnyerhessem bűnbocsánatát. Megajándékozó – köztünk marad, és mindnyájunkat egyesít. Mivel Isten megértő, azt mondja, amíg időnk van, tegyünk jót mindenkivel. (Gal6,10)
Nem kell mérlegelnünk, ki mennyire érdemes erre, Isten azt mondja, menj bátran, tedd a jót, amikor csak tudod, és Én majd megjutalmazlak érte.

Programokról röviden
– Április 8. kedden karitász gyűlés a plébánia könyvtárában du. 5-től fél 7-ig.
– Április 13. szombaton az Észak-Buda régió és a plébániák közös karitász találkozóját rendezzük meg du. 5-től a hittanteremben.
A fent említett lelkigyakorlat végén vásároltam egy könyvet, amelynek címe: Isten titkos fegyvere: az ÖRÖM. (Merlin Carothes) Ebből egy gondolatot szeretnék továbbadni.
„Legyen hited! Isten ma is változatlanul ezt az utasítást adja gyermekeinek, hogy legyen hitünk benne. Isten teremtett minket, és Ő pontosan tudja, mi van szükségünkre. Ha így állunk hozzá, hogy a nehéz helyzetünkből örömöt várunk, ettől hitünk növekedni fog! Jézus minden eseménynek a jó kimenetelét várta. Az üldözések, a kínzás, sőt a még a kereszthalál is a győzelem érkezését jelentette számára. Azt a tanítást kaptuk Tőle, hogy sohase aggódjunk. Legyen hitünk! Bízzunk! Örvendezzünk!”
Tegyük fel magunknak a kérdést, vajon mennyire erős és tiszta a mi hitünk?
Ahogy az előző hónap híreiben említettem a karitász csoport második nagy feladatkörét írom most le.

2.  Családgondozás
Gyereküket egyedül nevelők, nagy családosok, ifjú házasok, várandós anyák, gyermekágyas anyák segítését, támogatását jelenti. Nevelési gondokban való segítés mellett rendezvények, kirándulások, táborozások természetbeni, anyagi és lelki segítését is feladatunknak érezzük. János atyának köszönhetően plébániánkon egy összekovácsolódott közösség van. A Hit, a Szeretet és a Szentlélek által éltetett egyházközségünkből most egy jól működő családi közösség van kialakulóban. A csoport vezetője a Lukács házaspár. Ha a közösség részéről felmerülnének anyagi és egyéb kérések, ehhez szívesen felajánlja segítségét a Karitász csoport.
Azt kívánom, hogy mindnyájunkat a hit, remény és szeretet vezessen! Kérem, hogy munkánkat imával támogassa minden kedves testvérem!

Tisztelettel: Fekete Ferencné Margit
Karitász csoport vezetője