KARITÁSZ HÍREK – 2013. február

Benedek pápa által meghirdetett Hit évében nem csak a hitben kell erősödni, hanem át is kell adnunk másoknak azt az örömhírt, amit Jézus reánk bízott. Azt is meg kell mutatni milyen fontos számunkra a tettekben megnyilvánuló szeretet gyakorlása. Szeretet nélkül a hit terméketlen, ezért a hitnek és szeretetnek szüksége van egymásra, és ha mindkettőt gyakorlattá váltjuk, akkor tanúságot teszünk arról, hogy bennünk a szolgáló szeretet növekedett. A szolgáló szeretet gyakorlása pedig nem valami jótékonyság, hanem olyan emberbaráti elkötelezettség az Egyház részéről, ami a Jézustól kapott küldetésről szól Egyházközségünkben is jelen van az emberszerető kreatív tevékenység. Ennek jövőben is élőnek kellene maradnia, annak ellenére, hogy a karitász csoportunkban egyre többen érjük el az úgynevezett „szépkorúságot”. Ezért, ahogy már többször említettem, nagy szükség lenne arra, hogy a fiatalabb korosztály a helyünkbe lépjen.
A 2012-es év Karitász programjairól rövid beszámoló:
– Hat alkalommal tartottunk karitász gyűlést 6-8 fő részvételével.
– A Testvéri találkozók megszervezésére májusban és novemberben került sor.
– A karitász helyiség bezárásáig, 2012. szeptemberig ruhákat és különféle adományokat osztottunk a rászorulók részére.
– Gondozottunk Orell Andrásnak részére Szentgotthárdra csomagokat adtunk fel, Major Julikát pedig a Polgárdi Szociális Otthonban látogattuk.
– Az idős, beteg testvéreink látogatása folyamatos rendszerességgel történt meg a munkatársak részéről. – Novemberben az adventi koszorúk elkészítésére került sor. – Majd karácsony előtt ajándékcsomagok készültek, amelyeket egy kis ünnepi műsor keretén belül adtunk át a meghívottaknak.
A fent felsorolt tevékenységeinket anyagi alap nélkül nem tudtuk volna teljesíteni. Ezért nem szabad megfeledkezni a nagylelkű adományozóinkról sem.
A 2012. év bevétele: 18 befizető részéről 340 200 ft SZJA 1% 389.594 ft volt Ezt a szükségben szenvedők megsegítésére fordítottuk. A rendezvényeinken és a közösségi kirándulásainkon résztvevőknek pedig örömteli órákat szerezhettünk.
A 2013. évi február-márciusi programjaink
– február 11. 17,00-18,30-ig karitász gyűlés
– március 3. 18 órától első vasárnapi Szentségimádás a Karitász csoporttal.
– március 8. a Karitász csoport részvételével közösen végzett keresztút.
– március 11. 17,00-18,30-ig karitász gyűlés.
Az adakozó és tevékeny szeretet tudja kinyitni szívünket, hogy örömöt láthassunk testvéreink szemében, és érezhessük mindnyájan, hogy a nehézségek ellenére is szeretetben mindannyian egyek vagyunk Krisztusban. A karitász munka az öröm forrása, és hinnünk kell, hogy tudjuk sugározni Isten békéjét. Kalkuttai Teréz anyának a karitász lelkület leghitelesebb mai képviselőjének gondolatait idézem: A csend gyümölcse az imádság, az ima gyümölcse a hit, a hit gyümölcse a szeretet, a szeretet gyümölcse a szolgálat, a szolgálat gyümölcse a HÁLA, az ÖRÖM és a BÉKE.
Felebaráti szeretettel kívánom, hogy az imádságtól a békéig vezető úton haladjunk továbbra is.

Fekete Ferencné Margit Karitász csoportvezető