Kisgyerekes foglalkozás a hittanteremben

Kedves Szülők, Nagyszülők!

Jó néhány éve működik plébániánkon a baba-mama kör. A kisgyerekes szülők régi fájdalma volt, hogy a család nem tud együtt szentmisére menni vasárnaponként.

Az elmúlt évben havonta egyszer kipróbáltuk a következő megoldást. A család együtt megérkezik a plébániára. A kicsi – csecsemőtől óvodásig – gyerekek a hittanteremben maradnak, ahol néhány szülő foglalkozik velük. Játék, közös rövid ima, ének, kézműves foglalkozás, színezés. Mód van enni, inni is a kicsiknek. A pici vagy még félénkebb gyerekkel a saját szülő is ott marad. A bátrabbak egyedül vesznek részt a foglalkozáson.

A szentmise vége előtt az összes gyerek felmegy a templomba, és megkapja az áldást.

Utána a szülőkkel, testvérekkel együtt visszajönnek a hittanterembe, ahol egy rövid agapén -szeretet lakomán – vesznek részt.

A nagyobb gyerek, nagycsoportos, elsős fent van a szentmisén, de ha nem bírja, vagy bármi gond van vele, ilyenkor nyugodtan lehozható a hittanterembe.

Jó időben -tavasztól őszig – a templomkertben is tartható a foglalkozás.

2014-től havonta 2x lesz kisgyerekes foglalkozás a hónap második és negyedik vasárnapján, a fél 11-es szentmise alatt.

A negyedik vasárnap  a szentmise után az összes hívő számára rendez agapét a családi munkacsoport a Gyorgyovits házaspár irányításával.

Ekkor az idősebbek is találkozhatnak a gyermekekkel, barátságok szövődnek a családok között, egymás segítésére is szövetkezhetnek.

Az agapé rendezésére vigyazogabi@gmail.com címen lehet jelentkezni Tücsinél.

Ha  a baba-mama körrel kapcsolatban van kérdésed Lukács Kis Pankához fordulj a kis_panka@yahoo.com címen.

MOST VASÁRNAP  január 12-én a fél 11-es szentmise alatt várunk minden kisgyereket a hittanterembe.

Következő kisgyerekes foglalkozás január 26-án lesz.

Főszervező: Lukács Kis Panka