Zarándoklat előzetes

Hagyományosan május tájékán jön el az ideje annak, hogy a kora őszre tervezett zarándoklatunkról előzetes hírt adjunk. A kitűzött és már lefoglalt nap szeptember 24-e, szombat. Dél-Magyarországra megyünk, Szegedre. Célunk a Szeged Alsóvárosi, a Havas Boldogasszony tiszteletére szentelt ferences templom és kolostor meglátogatása. Ez utóbbit a 12. századi elődjének felhasználásával a 16. század elején emelték. A templomban két Mária-kegykép található, egyik a főoltáron, a másik a Fekete Madonna (amelynek eredetije Czestohowá-ban látható).
Itt veszünk részt szentmisén, utána megtekintjük a Ferences Látogatóközpontot (múzeumot) helyi vezetéssel. Kis városi sétára, táplálkozásra is jut idő.
Hazafelé Makót érintve megállunk Óföldeákon, az Árpád-kori eredetű, de a 18. században újjáépített és a jelen korban is felújított Római Katolikus erődtemplomnál.
Itt kapjuk a záróáldást.

Idegenvezetőnk ki lenne más, mint Ifjú György barátunk.
A részletek az időben megjelenő plakáton lesznek olvashatók. Ami biztos, az a korai indulás: 6:30-kor.
„Írj fel engem is” felszólításnak már eleget tesz:
Lieli György